Konto naszego Oddziału, na które można wpłacać składki członkowskie     mBank     Nr 39 1140 1010 0000 3533 4800 1009.


Jesteś naszym
counter
gościem

Leniwe wakacje łódzkiego emcomu ;-)

 

2 lipca 2018 odbyłem spotkanie z dowództwem PSP w Sieradzu w sprawie współpracy z SP-EMCOM PZK oraz doradztwa w sprawie ich kłopotów z łącznością w niektórych obszarach powiatu sieradzkiego. Strażakom bardzo spodobała się idea EMCOM-u oraz byli bardzo wdzięczni za podpowiedziane sposoby modernizacji łączności. Wszystkie uwagi i wskazówki skrzętnie zanotowali, aby skierować właściwe pismo na ten temat do KG PSP.

Następna wizyta w KP PSP Skierniewice.

 

Temat 1:

Organizacja łączności obozów harcerskich dla szybkiej komunikacji w razie sytuacji kryzysowych. Delegowany pracownik (z-ca komendanta) PSP ze Skierniewic udał się na miejsce planowanego obozu w lesie na południe od miejscowości Soszyce i używając dedykowanego do tego celu sprzętu zarówno handy jak i mobilnego (własność PSP) stwierdził na miejscu, ze łączności nie da się zapewnić. Pojechałem tam kilka dni później osobiście i stwierdziłem, że łączność da się nawiązać za pomocą tego, co miałem zainstalowane w aucie,czyli nieśmiertelna motorola mc2100n5. Skontaktowałem się z komendantem tego obozu, informując go, ze w ramach OT15 PZK te łączność da się zapewnić, ponieważ za pomocą radia zamontowanego u mnie w samochodzie nawiązałem z tamtego miejsca łączność z 3 różnymi komendami PSP na 5. Zorganizowali sobie motorole gm950 z zasilaczem, a ja przygotowałem im antenę w/g VK2ZOI do powieszenia na drzewie (do zarzucenia anteny na 10m drzewo została użyta butelka wody mineralnej i 20m linki) i łączność zadziałała również na 5. Strażakom w Skierniewicach trudno było uruchomić do tego celu (kanal B-094) radio ekstra, wiec w 5 min doszedłem do porozumienia ze strażą pożarna w Rawie Mazowieckiej, która wspomnianą częstotliwość uruchomiła w skanowaniu na podstawowym radiu do pracy.

 

Temat 2:

Ponieważ Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Skierniewicach działa tak, ze ... szału nie ma, a łączność ich jest praktycznie tylko w segregatorze - strażacy zostali poinformowani w jaki sposób należy uruchamiać krótkofalowców razie wystąpienia problemów. 

 

SP7WME