Witamy na stronie Łódzkiego Oddziału PZK!      Sekretariat Oddziału czynny jest w poniedziałki od godziny 16.00 do 20.00.
Konto naszego Oddziału, na które można wpłacać składki członkowskie     mBank     Nr 39 1140 1010 0000 3533 4800 1009.


Jesteś naszym
counter
gościem


Solar

Nowości Świata Radio

Biuletyn Polskiego Krótkofalowca


8 Przystanek PaT (Profilaktyka a Ty) w Łodzi

W dniach od 9 do 12 lipca br. W Łodzi miał miejsce 8 Przystanek PaT – organizowany pod auspicjami Komendy Głównej Policji. Wśród łódzkich organizatorów znaleźli się między innymi Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, Prezydent Miasta Łodzi, Prorektor Politechniki Łódzkiej, Komendanci Wojewódzkiej i Miejskiej Komendy Policji oraz wielu innych. Prowadzona przez Policję akcja Profilaktyka a Ty przybiera coraz większy i liczniejszy zasięg, a w tym roku uczestniczyło w niej około 2, 5 tyś młodych ludzi, którzy pod okiem instruktorów uczestniczyli w zajęciach pozwalających zapomnieć
o wszelkiego rodzaju uzależnieniach.
Młodzież bez narkotyków, alkoholu, papierosów i innych niebezpiecznych dla zdrowia używek pokazała, że można żyć „na luzie” i realizować swoje marzenia bez konfliktów z otoczeniem.
W tych działaniach na rzecz wychowania bez patologii, uczestniczy również od 6 lat Polski Związek Krótkofalowców, wspierając finansowo tę akcję. Również i w tym roku młodzi ludzie z zainteresowaniem zaznajamiali się z technicznymi i operatorskimi arkanami krótkofalarstwa, nawiązując szereg łączności z kilkudziesięcioma krajami świata. Instruktorami byli znani krótkofalowcy – Wiesiek SQ5ABG i Ewa SQ5HEN, a ze strony Oddziału Łódzkiego PZK wspierał ich m.in. Kolega Zbyszek SP7MTU oraz Cezary SP7UKL.
Zwieńczeniem akcji był Koncert Galowy, który miał miejsce w Hali Arena w ostatnim dniu warsztatów to jest w piątek. Na ten koncert został przez organizatorów zaproszony i oficjalnie powitany przez zgromadzoną młodzież i innych przybyłych na uroczystość gości Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców - Jurek Jakubowski SP7CBG. Podczas koncertu młodzież demonstrowała umiejętności, które podczas tych krótkich warsztatów nabyli: śpiewali, tańczyli, urządzili „wielki łomot” na 60 bębnów, uczyli hip-hopu ok. 3-tysięczna grupę zaproszonych gości. Olbrzymia niespodzianka była zarezerwowana na zakończenie koncertu – był to pokaz świateł laserowych, który w celowo zadymionej hali na wszystkich uczestnikach sprawił niesamowite i zapewne na długi czas niezapomniane wrażenie.
Patrząc na wspaniale wspólnie bawiących się tych najmłodszych i tych nieco już „wyrosłych” jesteśmy coraz bardziej przekonani, ze takie akcje powinniśmy jako PZK wspierać. Oczywiście warto zastanowić się nad zmodyfikowaniem obecnie przyjętej formuły naszego uczestnictwa w akcji. Ale na to mamy jeszcze trochę czasu.

Jurek SP7CBG

DSC07924.jpg IDSC07893.jpg DSC07899.jpg
DSC07984.jpg DSC07986.jpg DSC07944.jpg
Posted by admin on 15-07-2013 18:31:27
Nasi członkowie

Nasi sponsorzy
pzkzg

www.pk-ukf.pl

pzkzg

pzkzg

pzkzg

pzkzg


Ciekawe strony
pzkzg

www.pk-uk.pl

www.spdxc.org

pga-zawody

los-sotkania

radio reaktywacja

www.qrz.com

www.om3kii.sk

www.sn0hq.org.pl/

www.pkrvg.org/

www.aprs.pl/

www.amsat.org

www.rbi.ampr.org


Propagacja