Witamy na stronie Łódzkiego Oddziału PZK!      Sekretariat Oddziału czynny jest w poniedziałki od godziny 16.00 do 20.00.
Konto naszego Oddziału, na które można wpłacać składki członkowskie     mBank     Nr 39 1140 1010 0000 3533 4800 1009.


Jesteś naszym
counter
gościem
Informacja o dyplomie Grunwald

Salve!!!

 

W tym roku pod Grunwaldem znów spotka się kwiat rycerstwa europejskiego. Tym razem jednak to już 600 lat jakie upłynęło od rozgromienia potęgi krzyżackiej. Bitwa ta nie tylko zaważyła na losach Królestwa Polskiego ale i ówczesnej całej Europy. Na polach Grunwaldu będzie wielka inscenizacja, którą podziwiać będą przywódcy państw europejskich.

Z okazji 600lecia Bitwy pod Grunwaldem, Łódzki Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców chce zaproponować wyjątkowa akcję.

Weźcie udział w upamiętnieniu największej bitwy średniowiecznej Europy i zdobądźcie niepowtarzalny dyplom. Zgromadźcie Chorągwie zjednoczone pod Orłem Białym i Litewską Pogonią!

 

Pomiędzy 10 a 31 lipca 2010 roku, pracujące pod znakami SN6ØØBG, HF6ØØBF, 3Z6ØØBG, SQ6ØØBG, SP6ØØBG stacje okolicznościowe reprezentować będą różne chorągwie wchodzące w skład sił pod dowództwem Króla Władysława Jagiełły.

Nawiązując z nimi łączności gromadzicie rycerstwo do bitwy. Stacja HF6ØØOM będzie nadawać dla upamiętnienia Oblężenia Malborka.

 

Nagrodą za wasz wysiłek będzie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju dyplom. Przygotowaliśmy go na wzór glejtów średniowiecznych na ręcznie czerpanym papierze. Każdy dyplom będzie wypisany indywidualnie po łacinie i opatrzony lakową pieczęcią. Aby go uzyskać należy spełnić warunki przedstawione w regulaminie opublikowanym na stronie internetowej organizatora  http://ot15.pgk.net.pl/index.php?id=244

Będąc organizatorem stacji okolicznościowej HF14MTR pracującej podczas turnieju rycerskiego w Byczynie zaobserwowaliśmy wśród naszych korespondentów duże zainteresowanie historią i krótkofalarstwem. Dlatego chcemy połączyć obie nasze pasje i zaprosić do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Mając nadzieję, że dyplom ten tematycznie i wizualnie będzie dla wszystkich krótkofalowców atrakcyjny zapraszają do jego zdobycia autorzy projektu:

                                                             

                                                              Janek SQ7VO oraz Krzysztof SQ7PU

Bitwa pod Grunwaldem - Film - dokument

Wzory kart QSL

HF600BG.jpg SP600BG.jpg 3Z600BG.jpg SQ600BG.jpg
Posted by admin on 10-07-2010 03:06:21
Nasi członkowie

Nasi sponsorzy
pzkzg

www.pk-ukf.pl

pzkzg

pzkzg

pzkzg

pzkzg


Ciekawe strony
pzkzg

www.pk-uk.pl

www.spdxc.org

pga-zawody

los-sotkania

radio reaktywacja

www.qrz.com

www.om3kii.sk

www.sn0hq.org.pl/

www.pkrvg.org/

www.aprs.pl/

www.amsat.org

www.rbi.ampr.org