Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Witamy na stronie Łódzkiego Oddziału PZK!      Sekretariat Oddziału czynny jest w poniedziałki od godziny 16.00 do 20.00.
Konto naszego Oddziału, na które można wpłacać składki członkowskie     mBank     Nr 39 1140 1010 0000 3533 4800 1009.


Jesteś naszym
counter
gościem


Solar

Nowości Świata Radio

Biuletyn Polskiego Krótkofalowca
Z życia klubu SP7PTK


Nasz klub po raz czwarty brał udział zawodach Field Day tura SSB . Odbywają się one w każdy pierwszy pełny weekend września. Rozstawiamy namiot, rozwieszamy anteny pomiędzy drzewami i odpalamy agregat. W tym roku wykonaliśmy 419 łączności z 31 krajami.

W ostatni tydzień wakacji ,w sobotę, odbył się też w Pabianicach na Lewitynie 1 Piknik Rodzinny pod patronatem Prezydenta Pabianic. Udział w spotkaniu wzięło ponad 150 osób, radioamatorów z Pabianic, Łodzi, ale też z Warszawy, Łowicza i Wrocławia. Były konkursy z nagrodami dla najmłodszych i loteria fantowa. Impreza zorganizowana przez pabianickie środowisko krótkofalowców wraz ze Stowarzyszeniem Krótkofalowców Regionu Łódzkiego.

Od wakacji 2015 pracujemy również pod znakiem SP7ZHP. Można nas było usłyszeć również z Mrzeżyna, z obozu Hufca ZHP Pabianice. Nad morzem pracowaliśmy na KF na nisko zawieszonej antenie na 80 i 40m – sprawdzaliśmy jej przydatność do łączności krótkiego zasięgu na KF. Działa. Zabraliśmy też nadajnik ARDF na 80m i dwa odbiorniki. Zorganizowaliśmy zajęcia dla początkujących z radioorientacji.

Cały miesiąc sierpień był poświęcony na pracę pod okolicznościowym znakiem HF0MK. Wraz z klubem ze Zduńskiej Woli braliśmy udział w wydawaniu dyplomu poświęconego propagowaniu życia i działalności św. Maksymiliana Kolbe w świecie krótkofalarskim kojarzonego ze znakiem SP3RN. Wykonaliśmy 1322 łączności z 76 krajami na świecie, również pracowaliśmy z terenu Sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach .

W ramach Harcerskiego Startu 2015 w Małeczu - 20 września, przeprowadzimy zawody – ćwiczenia łączności kryzysowej. Za zadanie drużyn będzie przekazać poprawnie specjalny kod i przeprowadzić łączność z innymi uczestnikami. Będą to symulacje ćwiczeń łączności kryzysowej w wersji dla młodzieży.

Budujemy nowy przemiennik SR7PA. Będzie to urządzenie uruchamiane subtonem 77Hz, bardzo prosimy już przygotować swoje TRX-y , sterowane via GSM, na dwóch Motorolach 340. Duplexer i antena pozostają bez zmian. Lokalizacja naszego przemiennika jest współdzielona z zamieszkującymi tam ptakami, stąd trwają prace zmierzające do należytego zabezpieczenia przed uciążliwością naszych sąsiadów. Poniżej zdjęcia archiwalne z demontażu dotychczas pracujących urządzeń:

http://sp7ptk.pl/index.php/galeria-foto/sr7pa/sr7pa-off?page=1#category

Fotorelacja z pikniku:
http://www.piknik.krotkofalowcy.com.pl/fotorelacja.html

Field Day 2015 SSB:
http://sp7ptk.pl/index.php/galeria-foto/polny-dzie-field-day/polny-dzie-2015

log HF0MK i HF0MK/7:
http://sp7ptk.pl/index.php/hf0mk-clublog

Zapraszamy na naszą stronę http://www.sp7ptk.pl/

Tomek SP7V


<== Powrót


Posted by admin on 17-09-2015 23:27:27
Nasi członkowie

Nasi sponsorzy
pzkzg

www.pk-ukf.pl

pzkzg

pzkzg

pzkzg

pzkzg


Ciekawe strony
pzkzg

pzkbpk

www.pk-uk.pl

www.spdxc.org

pga-zawody

los-sotkania

radio reaktywacja

www.qrz.com

www.om3kii.sk

www.sn0hq.org.pl/

www.pkrvg.org/

www.aprs.pl/

www.amsat.org

www.rbi.ampr.org


Propagacja