Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Witamy na stronie Łódzkiego Oddziału PZK!      Sekretariat Oddziału czynny jest w poniedziałki od godziny 16.00 do 20.00.
Konto naszego Oddziału, na które można wpłacać składki członkowskie     mBank     Nr 39 1140 1010 0000 3533 4800 1009.


Jesteś naszym
counter
gościem


Solar

Nowości Świata Radio

Biuletyn Polskiego Krótkofalowca


Radio Reaktywacja w Łodzi

Radio Reaktywacja w Łodzi

W dniu 5 lutego br. do Szkoły Podstawowej Nr 149 mieszczącej się przy ul. Tatrzańskiej 69A w Łodzi, zawita zespół Radio Reaktywacji. Jest to inicjatywa Pani Dyrektor Szkoły Marzeny Kępniak i Prezesa PZK Jurka SP7CBG z jednej strony i Kolegów z Radio Reaktywacji z Pawłem Włodarczykiem SQ5STS na czele, z drugiej. Spotkanie z młodzieżą i nauczycielami rozpocznie się o godz. 10:00, a prace przygotowawcze Koledzy z Radio Reaktywacji planują rozpocząć ok. godz. 8:00 rano na terenie Szkoły.

Jak Koledzy sami piszą o sobie Program Radio Reaktywacja, to program edukacyjny propagujący kulturę techniczną i krótkofalarstwo wśród dzieci i młodzieży w Polsce. Reaktywacja jest służbą środowiska radioamatorów mającą na celu przekazanie młodszym pokoleniom swojej pasji i fascynacji radiotechniką. Reaktywacja jest ogólnopolskim darmowym programem lekcyjnym skierowanym do szkół podstawowych i gimnazjów. Reaktywacja w założeniu ma być również ruchem aktywizującym środowisko krótkofalowców w Polsce do działania na rzecz współpracy z nowymi pokoleniami. Program reaktywacja obejmuje zawody krótkofalarskie mające na celu docenić, nagrodzić i rozreklamować anonimową pracę Naszych kolegów na rzecz naszego środowiska.”.

Z dużą uwagą będziemy przyglądali się pierwszemu w Łodzi spotkaniu z młodzieżą szkolną w ramach tej akcji. Jeżeli wywoła ona zainteresowanie, to uważam, że powinniśmy kontynuować ją dalej, ale już we własnym zakresie. Uważam, że nasze łódzkie środowisko powinno włączyć się do tej akcji. Zainteresowanie młodzieży działaniami związanymi z krótkofalarstwem, a realizowane na poziomie nauki poprzez zabawę już na poziomie szkoły podstawowej, może w niedalekiej przyszłości przynieść nam wszystkim wymierne skutki.

Chętnych do ewentualnej pomocy przy „rozkładaniu” się ekipy Radio Reaktywacji oraz zainteresowanych wykładem i zdobyciem doświadczenia, aby w późniejszym czasie kontynuować ich działalność we własnym zakresie, prosimy o wcześniejszy kontakt z Jurkiem SP7CBG lub Zbyszkiem SP7MTU.

Jednocześnie dziękuję Koledze Bogdanowi SQ7OVX za dostarczone i przeznaczone na upominki, dwie suszarki do włosów. Na pewno przydadzą się młodzieży tej Szkoły, albowiem jako jedna z nielicznych, Szkoła posiada basen.

Więcej informacji na stronie   reaktywacja.org.pl

Jurek SP7CBG
Posted by admin on 20-01-2013 19:12:33
Nasi członkowie

Nasi sponsorzy
pzkzg

www.pk-ukf.pl

pzkzg

pzkzg

pzkzg

pzkzg


Ciekawe strony
pzkzg

pzkbpk

www.pk-uk.pl

www.spdxc.org

pga-zawody

los-sotkania

radio reaktywacja

www.qrz.com

www.om3kii.sk

www.sn0hq.org.pl/

www.pkrvg.org/

www.aprs.pl/

www.amsat.org

www.rbi.ampr.org


Propagacja